Toshkentdonmahsulotlari” АЖ акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши
“Toshkentdonmahsulotlari” АЖ акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши 2022 йил 30 июн куни соат 11.00 да Тошкент ш. М.Ашрафий кўча, 106-уй жамият мажлислар залида қуйидаги кун тартиби билан ўтказилади.
Жамият сайти  www. tdm.uz., электрон почта манзили- info@tdm.uz.
Умумий йиғилиш ўтказиш учун жамият акциядорларининг реестри 2022 йил 24 июнь холатига шакллантирилади.
Акциядорларни рўйҳатга олиш соат 10-00 дан 10-50 гача давом этади.
Жамият умумий йиғилишни ўтказишга тайёргарлик кўрилаётганда акциядорларга ва давлат вакилига тақдим этилиши лозим бўлган ахборот (материаллар) билан жамиятнинг Қимматли қоғозлар бўлимида танишиш мумкин. Тел:71 283 – 50 – 19.
Умумий йиғилиш кун тартиби:
1. Умумий йиғилиш иш регламентини тасдиқлаш.
2. Умумий йиғилиш саноқ комиссияси таркиби ва аъзоларини сайлаш ва тасдиқлаш.
3. Жамиятнинг устав капиталидаги “Ўздонмаҳсулот” АКнинг акциялар пакетини оммавий савдоларга чиқарилишини ташкил этиш бўйича “Лойиҳа офиси”ни жорий этиш ва унинг фаолиятини мувофиқлаштирувчи жамият бошқарув раиси ўринбосари лавозимини ташкил этиш бўйича жамиятнинг ташкилий тузилмасига тегишли ўзгартириш киритиш муносабати билан янги таҳрирдаги Уставини тасдиқлаш.
4. Жамиятнинг ташкилий тузилмасига киритилаётган ўзгаришлардан келиб чиқиб, корхона ички норматив хужжатларига тегишли ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида.

Внеочередное общее собрание акционеров АО «Ташкентдонмахсулотлари» состоится 30 июня 2022 года в 11.00 часов в г.Ташкенте. Он состоится в актовом зале общества по адресу улица М.Ашрафия, 106 со следующей повесткой дня.
Сайт сообщества www. tdm.uz., адрес электронной почты – info@tdm.uz.
Реестр акционеров общества к общему собранию будет сформирован по состоянию на 24 июня 2022 года.
Регистрация акционеров продлится с 10:00 до 10:50.
С информацией (материалами), предоставляемой акционерам и представителю государства при подготовке к проведению общего собрания общества, можно ознакомиться в Департаменте ценных бумаг общества. Тел: 71 283 - 50 - 19.
1. Утверждение регламента Общего собрания.
2. Избрание и утверждение состава и членов общего собрания счетной комиссии.
3. Утверждение новой редакции Устава АО «Уздонмахсулот» в связи с введением «Проектного офиса» по организации публичного размещения акций в уставном капитале общества и внесением соответствующих изменений в организационную структуру общества до координировать свою деятельность.
4. О внесении соответствующих изменений и дополнений во внутренние документы предприятия с учетом изменений в организационной структуре общества.