“Toshkentdonmahsulotlari” АЖ акциядорлари диққатига!
“Toshkentdonmahsulotlari” АЖ акциядорларининг 2021 йил молиявий-хўжалик фаолияти бўйича умумий йиғилиши 2022 йил 31 март куни соат 10.00 да Тошкент ш. М.Ашрафий кўча, 106-уй жамият мажлислар залида қуйидаги кун тартиби билан ўтказилади.
Жамият веб сайти  www. TDM.uz., электрон почта манзили- info@TDM.uz.
Акциядорларга хабар бериш учун жамият акциядорларининг реестри 2022 йил 7 март холатига шакллантирилади.
Умумий йиғилиш ўтказиш учун жамият акциядорларининг реестри 2022 йил 25 март холатига шакллантирилади.
Акциядорларни рўйҳатга олиш соат 9-00 дан 9-50 гача давом этади.
Жамият умумий йиғилишни ўтказишга тайёргарлик кўрилаётганда акциядорларга ва давлат вакилига тақдим этилиши лозим бўлган ахборот (материаллар) билан жамиятнинг Қимматли қоғозлар бўлимида танишиш мумкин. Тел:71 283 – 50 – 19.
Умумий йиғилиш кун тартиби:
1. Умумий йиғилиш иш регламентини ва саноқ комиссияси аъзоларини сони ва таркибини сайлаш ва тасдиқлаш.
2. Жамиятнинг 2021 йил якуни бўйича ижроия органининг бизнес режа ижросини ва молиявий-ҳўжалик фаолияти натижалари юзасидан ҳисоботини тасдиқлаш.
3. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 24 августдаги ПҚ-4426-сонли қарори талабларига мувофиқ 2020 йил якуни бўйича бошқарув раисининг ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш, саноатда кооперация алоқаларини кенгайтириш масалалари бўйича директорнинг ҳисоботини тасдиқлаш.
4. Жамиятнинг 2021 йил якуни бўйича йиллик ҳисоботини тасдиқлаш.
5. Жамиятнинг 2021 йил якуни бўйича жамият тафтишчиси ҳулосасини тасдиқлаш.
6. Жамиятнинг 2021 йил молиявий-хўжалик фаолиятини текшириш натижалари юзасидан жамият ташқи аудиторининг (МАС, ХАС) ҳулосасини тасдиқлаш.
7. 2021 йил якуни бўйича акциядорлик жамиятининг СМК, СЙК ва уларнинг бажарилиши фоизларининг ҳисобланган миқдорини текшириш натижалари юзасидан ҳулосасини кўриб чиқиш.
8. Жамиятда 2021 йил якуни бўйича ўтказилган корпоратив бошқарув тизимини мустақил баҳолаш натижаларини эшитиш.
9. Жамият Кузатув кенгашининг 2021 йил якуни бўйича ҳсоботини тасдиқлаш.
10. Жамият Бошқарув раиси ва ижроия органи аъзолари билан тузилган меҳнат шартномаларини узайтириш тўғрисида.
11. Жамиятнинг 2022 йил учун Бизнес-режасини тасдиқлаш.
12. 2021 йил якуни бўйича жамият соф фойдасини тақсимланишини, дивидендлар тўлаш муддатини тасдиқлаш.
13. Жамият акциядорлари томонидан 2010 йилдан 2017 йилгача бўлган муддат оралиғида акциядорларга ҳисобланган, лекин акциядорлар томонидан талаб қилиб олинмаган дивиденд қолдиқларини жамиятнинг ихтиёрида (фойдаси ҳисобига олишни) қолдирилиши тўғрисида.
14. Корхонада харидлар жараёнининг шаффофлиги асослилиги, шу жумладан, маҳаллий маҳсулотларнинг сифат ва нарх бўйича белгиланган параметрларга мувофиқлигини ҳисобга олган ҳолда импорт харидларини, шунингдек валюта ресурсларидан самарали фойдаланилиши тўғрисида ташқи аудит ҳулосасини тасдиқлаш.

Общее собрание акционеров АО «Ташкентдонмахсулотлари» по финансово-хозяйственной деятельности на 2021 год состоится 31 марта 2022 года в 10.00 часов в г.Ташкенте. Он состоится в актовом зале общества по адресу улица М.Ашрафия, 106 со следующей повесткой дня.
Сайт сообщества www. TDM.uz., адрес электронной почты - info@TDM.uz.
Для информирования акционеров реестр акционеров компании будет сформирован по состоянию на 7 марта 2022 года.
Реестр акционеров общества к общему собранию будет сформирован по состоянию на 25 марта 2022 года.
Регистрация акционеров продлится с 9:00 до 9:50.
С информацией (материалами), предоставляемой акционерам и представителю государства при подготовке к проведению общего собрания общества, можно ознакомиться в Департаменте ценных бумаг общества. Тел: 71 283 - 50 - 19.
1. Избрание и утверждение регламента Общего собрания, количественного состава и состава Счетной комиссии.
2. Утверждение отчета исполнительного органа Общества об исполнении бизнес-плана и результатах финансово-хозяйственной деятельности за 2021 год.
3. В соответствии с требованиями Постановления Президента Республики Узбекистан от 24 августа 2019 года № ПП-4426, утверждение отчета Председателя Правления о локализации производства, расширении сотрудничества в промышленности путем конец 2020 года.
4. Утверждение годового отчета Общества за 2021 год.
5. Утверждение заключения инспектора компании по итогам 2021 года.
6. Утверждение заключения внешнего аудитора общества (MAS, XAS) по результатам проверки финансово-хозяйственной деятельности общества в 2021 году.
7. О рассмотрении заключения акционерного общества по результатам проверки СМК, СЛК и процента их выполнения за 2021 год.
8. Заслушивание результатов независимой оценки системы корпоративного управления, проведенной обществом в конце 2021 года.
9. Утверждение отчета Наблюдательного совета Общества за 2021 год.
10. О продлении трудовых договоров, заключенных с Председателем Правления и членами исполнительного органа Общества.
11. Утверждение Бизнес-плана Общества на 2022 год.
12. Утверждение распределения чистой прибыли общества по итогам 2021 года, сроков выплаты дивидендов.
13. Об оставлении в распоряжении (учете прибыли) остатков дивидендов, начисленных акционерам Общества за период с 2010 по 2017 год, но не востребованных акционерами.
14. Утверждение заключения внешнего аудита о обоснованности прозрачности процесса закупок на предприятии, в том числе о соответствии отечественной продукции установленным параметрам по качеству и цене, а также эффективности использования валютных ресурсов.